Ostropestrcová kúra jako záchrana jater. Jak poznat kvalitní Ostropestřec?

Ostropestřec mariánský je některými lidmi považován ta téměř zázračnou rostlinu. A není divu! Tento majestátní bodlák vás totiž dokáže zachránit v případě řady zdravotních obtíží. Ve kterých situacích ho oceníte a čím nám vlastně ostropestřec prospívá? Ostropestřec mariánský (latinským názvem Silybum marianum) je jedno-až dvouletá rostlina, která původně pochází z Kanárských ostrovů, ale která se postupně rozšířila po celém Středomoří, kde ji můžete vidět na okrajích cest nebo suchých luk. Ostatně se svými až 150 centimetry je tento bodlák vpravdě nepřehlédnutelným. Bylinu znali již v antice, kde ji využívali jako mocnou léčivku. A zdraví ostropestřec zachraňuje dodnes, především jako vzpruha pro játra, celkový detox organismu či jako prevence jaterních chorob.

Síla antioxidantů

Čemu vlastně ostropestřec mariánský vděčí na své účinky? Semena této rostliny obsahují směs silných antioxidantů, jež se souhrnně nazývá silymarin a které se připisují protizánětlivé a antivirové účinky. Pozitivně díky tomu ovlivňuje zdraví jater, žlučových cest, ale také střev. Sylimarin pomáhá regenerovat jaterní buňky a chrání je tak před vniknutím škodlivých látek, podporuje produkci žluči a pomáhá regulovat hladinu cukru či cholesterolu v krvi. Na příznivých účincích ostropestrce se podílejí i cenné nenasycené mastné kyseliny, jež hrají důležitou roli při vstřebávání vitaminů a minerálů, čímž pomáhají posilovat imunitní systém. Kromě již zmíněného vlivu na játra či imunitu se ostropestřec osvědčil také svými účinky na kardiovaskulární systém, cévní stěny, při nízkém krevním tlaku, ale také v boji proti únavě, migrénám nebo depresích a závratích.

A v kterých situacích se po Ostropestřci vyplatí sáhnout?

1. Když játra volají o pomoc

Vzhledem k tomu, že působení ostropestrce na naše játra je největší výhodou této bylinky, byla by škoda jej odbýt dvěma řádky. I proto, že játra patří k nejdůležitějším orgánům v našem těle. Podílejí se na řadě procesů, především pak trávicích a detoxikačních. Jenže většina z nás játra ničí nevhodným životním stylem (tučná jídla, alkohol, kouření, nedostatek pohybu…), a tak je třeba jim dopřávat pravidelně „ozdravnou kúru“. A to ještě dřív, než se oslabená funkce jater výrazněji projeví. Cítíte se unavení, vaše zažívání už není tím, co bývalo, máte nafouklé břicho a občas vás pobolívá pod pravými žebry? Právě tak se mohou projevovat oslabená nebo ztučnělá játra (jež v konečném důsledku mohou vést k nebezpečné a život ohrožující cirhóze). V rámci prevence či jako první pomoc pak může zafungovat právě ostropestřec mariánský, respektive jeho plody, které játra úspěšně regenerují. V případě onemocnění jater (mononukleóza, žloutenka apod.) pak bylinka podporuje tradiční léčbu a napomáhá rychlejšímu uzdravení.

2. Když chcete zhubnout

Hubnutí provází spoustu lidí prakticky celý život. Dieta – zhubnutí – jojo efekt – další kila navíc – dieta… Také se v tomto začarovaném kruhu poznáváte? Pak je možná na čase opustit všechny možné drastické diety a hladovění, které vaše tělo ještě víc „rozhodí“, a zaměřit se na celkovou úpravu životního stylu. Na to, co jíte, jak se (ne)hýbete, jak dodržujete pitný režim… Neustálé výkyvy hmotnosti jsou pro náš organismus vyčerpávající, o tom, že kilogramy navíc našemu zdraví vůbec neprospívají, není třeba dlouze psát. Jak zdravé hubnutí pomocí vhodné stravy a pohybu podpořit? Ano, hádáte správně, ostropestrcem. Vzhledem k tomu, že napomáhá játrům, jež se podílejí na štěpení tuků a eliminaci toxinů, které mají nefunkční játra problém zpracovávat, je při shazování kil silným spojencem. Kromě toho dokáže spolehlivě zasytit, napomáhá trávení a vláknina v něm obsažená čistí střevní stěnu.

3. Když tělo touží po detoxikaci

Jste unavení, často vás bolí hlava, máte potíže se soustředěním, problémy s pletí, chybí vám energie a o tom, že na vás skočí každý bacil, který jde okolo, ani nemluvě? Pak váš oslabený organismus potřebuje pořádnou vzpruhu. A také očistu od toxinů, jež mohou s vaším stavem souviset. Játra jsou přirozeným „odbouravatelem“ škodlivých látek, jenže někdy už jsou tak vyčerpaná, že je nutné jim pomoci. Detoxikaci vám významně usnadní (a také zefektivní) právě ostropestřec. Společně s odlehčeným jídelníčkem a dalšími změnami směrem ke zdravému životnímu stylu představuje dokonalý prostředek pro očistu organismu. Odstraňuje z těla toxiny, podporuje regeneraci jater, odvrací účinky alkoholu, škodlivin z potravy i ovzduší, navrátí ztracenou energii apod.

Jdu do toho – sázím na kvalitní a ověřený ostropestřec

Říkáte si, že i pro vás by byl ostropestřec mariánský řešením řady obtíží či pomocníkem na cestě ke zdravějšímu a štíhlejšímu tělu? Pak na nic nečekejte a dopřejte si (a především svým játrům) ostropestrcovou kúru. Odkládáním nic nezískáte – vždyť vaše játra pracují nepřetržitě, a tak si zaslouží úlevu co nejrychleji. Ovšem pozor! Na trhu najdete spoustu přípravků z ostropestrce, je třeba vybrat si opravdu kvalitní kúru. Jinak totiž hrozí, že váš organismus nedostane dávku účinných látek v dostatečné síle a vy jen vyhodíte peníze za nepříliš účinnou kúru. Raději se tedy vyhýbejte nejrůznějším pochybným nabídkám, podezřele „výhodným“ a levným produktům apod. Takové výrobky totiž kvůli nízkému obsahu silymarinu a dalších látek žádnou službu játrům neudělají. Ztratíte tak nejen peníze, ale i to nejcennější – čas, za který již mohla být vaše játra zregenerovaná. Pokud již máte tyto informace, je jasné i to, že očista jater nemůže z logických důvodů trvat jen např. 10 dní, jak někteří bezostyšně slibují. Pokud byla játra zatěžována delší období (např. několik let), její regenerace vyžaduje adekvátní čas. Ostropestřec se prodává v nejrůznějších formách – od čajů přes oleje až po tabletky. Ale z hlediska obsahu účinných látek a také dopadů na naše játra je prokazatelně nejúčinnější drcený plod, který podléhá přísným kontrolám, je pravidelně kontrolován nejen z hlediska koncentrace účinných látek, ale také nečistot či plísní. Takový najdete v naší nabídce. Drcené plody z našeho obchodu navíc během zpracování nepřicházejí do styku s kovy a nejsou vystavené teplotám nad 40 stupňů, aby neztratily nic ze svých účinků. Kromě toho jsou zabalené ve vzduchotěsných a opětovně uzavíratelných sáčcích se „zipem“, takže nehrozí oxidace. Zkrátka a dobře, pokud už se rozhodnete ostropestrcovou kúru podstoupit, nesnižujte její účinek nekvalitním výrobkem!

Ostropestrcová kúra – jak to vlastně probíhá?

Ideální ostropestrcová kúra by měla trvat 12 týdnů. Za tu dobu dojde ke všem potřebným změnám v těle, k detoxikaci a nastartování regenerace jater. Výhodou je, že užívání ostropestrcových drcených plodů není žádná věda a nijak vás neomezuje. Prostě během oněch 12 týdnů užíváte buď 4krát denně 1 čajovou lžičku, nebo 2krát denně lžičky dvě, a to 45 minut před jídlem či po něm (případně hodinu, pokud chcete konzumovat alkohol, mléko nebo těžko stravitelné pokrmy). Je to jednoduché – lžičku plodů vložíte do úst a zapijete dostatečným množstvím vody. Ostropestrcovou kúru můžete klidně absolvovat i několikrát ročně.

Co se děje s vaším tělem

Během oněch 12 týdnů dochází ve vašem těle k řadě očistných procesů a změn, přičemž mnoho z nich můžete pozorovat sami.

První 2 týdny

Startuje detoxikace a regenerace jater, která začínají odbourávat nahromaděný tuk. První změny zaznamenáte také na zažívání – začíná se čistit střevní stěna, zpravidelní se vyprazdňování. Během prvních 10 dní se doporučuje zdvojnásobit dávku ostropestrce, aby byl účinek opravdu intenzivní.

3. až 4. týden

Tělo pokračuje v detoxikaci, díky změnám v trávicí soustavě je schopné vstřebávat více důležitých živin. Zažijete první příval energie, naopak ustupují bolesti hlavy a také únava.

6. týden

Zatímco vy vidíte první změny v zrcadle (problémy s pletí ustupují, pokožka je zářivější, váš pohled má větší „jiskru“), účinky ostropestrcové kúry jsou po 6 týdnech patrné i ve výsledcích krevních testů, a to především poklesem škodlivého cholesterolu.

8. až 11. týden

Detoxikace jater jede na plné obrátky, zažívání šlape jako hodinky. A vy máte mnohem lepší náladu, po nevysvětlitelné únavě, která vás trápila před začátkem kúry, není ani stopy.

12. týden

Játra jsou regenerovaná a zbavená tuku, ozdravené trávení umožňuje dokonalé vstřebávání vitaminů, minerálů a dalších důležitých živin, krevní testy ukazují hodnoty, za které vás lékař jistě pochválí. Mimochodem, tuku se zbavila nejen vaše játra, ale i vy jste přišli o několik nadbytečných kilogramů. Vaše pokožka září zdravím, máte spoustu energie a chuti do života. Podrobnější informace o průběhu 12týdenní ostropestrcové kúry se dozvíte ZDE. Je tedy jasné, že ostropestřec představuje pro tělo vzpruhu, kterou v dnešní uspěchané době potřebuje. Pusťte se proto do ozdravné kúry pro svá játra ještě dnes!

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,